KPSS Sayacı - 2023 KPSS Geri Sayım - KPSS Ne Zaman?

KPSS'ye Kaç Gün Kaldı?

0

Gün

0

Saat

0

Dakika

0

Saniye

TweetTam Ekran

Bu sayfadaki geri sayım aracı tahmini bir tarihe göre çalışmaktadır. Resmi açıklamaların ardından sayfa, kesin tarihe göre güncellenecektir.

Zamanı İyi Değerlendirerek Başarıyı Yakalayabilirsiniz!

"Kamu Personeli Seçme Sınavı" olarak bilinen KPSS, ÖSYM tarafından hazırlanır. Kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımı için her sene tekrar edilen sınava hazırlıkta zamanı verimli kullanmak başarıyı da getirir. Teknolojiden faydalanarak KPSS sayacı kullanabilir ve sosyal hayatınıza devam ederken sınav hazırlıklarına daha fazla odaklanabilirsiniz.

Geleceği Yönlendiren Sınav

KPSS sınavına ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunları katılabilir. Genel yetenek, kültür, kamu yönetimi, istatistik gibi farklı alanlarda hazırlanan sınav, meslek hayatını ve kariyer planlamasını doğrudan etkiler.

KPSS Sınavı Tarihçesi

Sınav her yıl Temmuz ayının ilk cumartesi ve Pazar günlerinde yapılır. Sınava fakültelerden mezun olanlar veya 3.sınıf öğrenciler katılabilir. Uzmanlık gerektiren alanların dışında katılımcıların her biri;

  • Genel yetenek ve
  • Genel kültür alanlarında beklenen minimum puanı almak zorundadır.

Cumartesi sabahı yapılan sınavda istenen puanı alanlar ilgi duydukları mesleğin sınavına ikinci oturum olan pazar sabahı girerler. Sınav sonucuna göre yapılan yerleştirmelerden önce mezuniyet şartı aranmaktadır. Okul veya iş hayatı sürerken sınava hazırlık için gerekli zamanı ayıramıyorum diyorsanız KPSS sayacı tam size göre.

Hayatı Kolaylaştıran Teknolojik Yenilikler

Teknolojide yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Merak ettiğiniz özel günlere, hayatınızı doğrudan etkileyecek sınavlara veya yeni yıla kaç gün kaldığını takip edebilir, kusursuz bir şekilde tamamlamayı planladığınız hazırlıklarınızı yavaş yavaş hayatın içine entegre edebilirsiniz.

Kariyer Planlaması Yapmadan KPSS'de Şansınızı Deneyin

Gelecek için kariyer planı yapmak ve hedef belirlemek son derece önemlidir. En az sınava girecek adaylar kadar stresli olan ebeveynler de çocuklarına en doğru yolu göstermek isterler. Kamu ve özel sektörün avantaj ve dezavantajlarını doğru değerlendirerek akademik başarılar iş yaşamında değerlendirilebilir.

Özellikle KPSS uygulamaya alındıktan sonra kamu kuruluşlarındaki personel verimliliği ve kaliteli iş gücü gözle görülür şekilde düzelmiştir. Uzmanlar tarafından önerilen başlıklara dikkat ederek KPSS başarısı yakalanabilir.

  • Sadece sınava odaklanmak
  • Güncel bilgileri yakından takip etmek
  • Örnek soru ve geçmiş yıllarda çıkan konuları tekrar etmek
  • Bol bol kitap okumak sınavda hedeflenen puanın kendiliğinden gelmesini sağlayacaktır.

İşe doğru bir çalışma planı yaparak başlamak gerekir. Bunun için KPSS sayacı üzerinden sınava kaç gün kaldığı basit bir şekilde takip edilebilir. Sınava hazırlık sürecinin bir maraton olduğu ve farkın son turda belirginleşeceği unutulmamalıdır. Asla ertelemeden ve vazgeçmeden sürdürülen mücadele sonunda istenen sonucu verecektir.