2023 LGS Sayacı - LGS Geri Sayım - LGS'ye Kaç Gün Kaldı?

LGS Ne Zaman?

0

Gün

0

Saat

0

Dakika

0

Saniye

TweetTam Ekran

Bu sayfadaki geri sayım aracı tahmini bir tarihe göre çalışmaktadır. Resmi açıklamaların ardından sayfa, kesin tarihe göre güncellenecektir.

Sınavlara Hazırlanmak İçin Yeterli Motivasyona Sahip Misiniz?

Sınavlara hazırlanırken en büyük motivasyon büyük güne kaç gün kaldığıdır? Eksikleri kapatmak ve en önemlisi daha fazla test çözerek pratik yapmak isteyen öğrenciler sınav tarihine odaklanır. Siz de LGS sayacı yardımıyla belirlediğiniz hedefe emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Günlük Planınızı Aksatmayın!

Sınavlarda başarıya giden yol doğru planlamadan geçer. LGS, YKS, KPSS gibi sınavlara hazırlanırken teknolojiden destek alabilir, sınav gününe ne kadar zaman kaldığını anlık olarak takip edebilirsiniz.

 • Okullar ne zaman açılacak?
 • Yeni yıla kaç gün kaldı?
 • Bayram tatili için kaç gün çalışmak lazım?
 • LGS 2023'e kaç gün kaldı?

Eğitim ve günlük hayata dair her türlü planlamayı yapabilmek için sizi gün, saat, dakika ve saniye bazında bilgilendiren canlı saat uygulamasıyla hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Saat, zamanlayıcı, kronometre ve alarm özellikleriyle dikkat çeken hizmetler sayesinde sadece hedefinize odaklanabilir, daha iyisini nasıl başaracağınıza kafa yorabilirsiniz.

LGS Nedir? LGS Hakkında Merak Edilenler

"Liselere Geçiş Sistemi" olarak tanımlanan LGS, her yıl yapılır. TEOG'un yerine geçen sınavda 8.sınıfı bitiren öğrenciler istedikleri liseye yerleşmek için ter döker.

 • Beceri temelli olduğu kadar da
 • Muhakeme yeteneğini ölçen sınavda
 • Öğrencilerin bilgi yerine bilgiyi kullanma becerisi değerlendirilir.

Sınavı kazanan öğrenciler; Fen Liselerine, Yabancı dilde eğitim veren Anadolu Liselerine, Sosyal Bilimler Liselerine, İmam Hatip Liselerine, Mesleki ve Teknik Liselerine aldıkları puan ve tercihleri doğrultusunda yerleşirler. Bu sınavda istediği başarıyı elde edemeyen öğrenciler adrese dayalı sistemde eğitim ve öğretime devam eden okullara girer.

Rakamlarla LGS'ye Hazırlık

LGS'de 50 sözel ve 40 sayısal olmak üzere iki farklı oturumda toplam 90 soru sorulur. Son iki yıldır salgın kapsamında alınan tedbirler altında gerçekleştirilen sınavın süresi toplamda 160 dakikadır.

Sınavda çıkacak konuların, sınav şartlarının ve tarihinin MEB tarafından kararlaştırıldığı sisteme LGS sayacı eşliğinde eksiksiz bir hazırlık yapılabilir. Bu sınava örgün eğitim veren ortaokulların 8.sınıfında okuyan her öğrenci katılabilir. Katılım öğrenci ve veli isteğine bağlıdır.

LGS Hazırlıklarında Zamanı Doğru Kullanmanın Önemi

Sınav hazırlıklarında zamanı doğru kullanan öğrenciler fark yaratabilir. Ortak sınavlarda yaklaşan zaman stres faktörüdür. Doğru bir planlamayla çok sayıda örnek soru çözülerek pratik yapılabilir.

 • Deneme sınavlarında süre tutmak
 • Sınava odaklanmak
 • Doğru stratejiyi belirlemek ve
 • Hazırlıklara yeterli süreyi ayırmak başarıya giden yolda zaman yönetimi sağlar.

Mola sürelerini ayarlamak, dikkati sürdürmek, öğrenmekten keyif almak ve yeteri kadar hızlanmak için günlük planlamanızı LGS sayacı ile yapabilirsiniz. Herkes için eşit olan zamanı sosyal hayata yetecek şekilde planlayarak hedeflediğiniz sınav başarısını yakalayabilirsiniz.