YKS Sayacı 2022 - YKS Geri Sayım

YKS'ye Kaç Gün Kaldı?

0

Gün

0

Saat

0

Dakika

0

Saniye

Bu sayfadaki geri sayım aracı, tahmini bir tarihe göre çalışmaktadır. Resmi açıklamaların ardından sayfa, kesin sınav tarihine göre güncellenecektir.

YKS Nedir?

Üniversite giriş sınavı olarak bilinen YKS, uzun adıyla Yükseköğretim Kurumları Sınavı demektir. TYT (Temel Yeterlilik Testi), AYT (Alan Yeterlilik Testi) ve YDT (Yabancı Dil Testi) olmak üzere 3 oturumdan oluşan bu sınav için TYT; 2 yıllık önlisans bölümleri için yeterli olmaktadır. 4 yıllık lisans bölümlerini tercih edecek olan adaylar için ise TYT barajını geçmek zorunlu olup, AYT ya da YDT olmak üzere diğer bir sınava girerek lisans bölümleri tercih edilebilmektedir.

YKS sınavına hazırlanırken doğru ve etkili çalışmak, zamanı verimli kullanmak gibi kavramlar rakiplerinizden sıyrılmanız için oldukça faydalı olacaktır. YKS sayacı takibi yapmak da başlangıç için akıllıca bir çözüm olabilir!

YKS'ye Kimler Girebilir?

YKS'ye ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açık öğretim liseleri) son sınıfında olanlar veya bir ortaöğretim kurumundan mezun olanlar girebilir.

YKS Kaç Sorudan Oluşur?

YKS sınavı 3 oturumdan oluşmaktadır. YKS oturumlarından olan TYT'de 120 soru, AYT'de 160 soru ve YDT'de 80 soru bulunmaktadır.

YKS Süresi Ne Kadardır?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda adaylara TYT'de 120 soru için 135 dakika, AYT'de 160 soru için 180 dakika, YDT'de 80 soru için 120 dakika süre verilmektedir. Sınav anında doğru zaman yönetimi oldukça önemlidir. Sınav anında yapacağınız zaman yönetimini sınava çalışırken de tüm sene boyunca uygulamak için bir YKS sayacı takip etmek akıllıca olacaktır.

YKS Ne Zaman?

YKS genel olarak haziran ayında yapılmakta olup çoğunlukla haziran ayının son günlerinde gerçekleşmektedir.

Emeklerinizin karşılığını almak, çalışmanız gereken ders ve konuları tüm seneye planlı bir şekilde paylaştırmak, doğru zaman yönetimi ile elinizden gelenin en iyisini yaptığınızdan emin olmak için YKS sayacı takibinizi ihmal etmeyin Unutmayın, siz istediğiniz sürece başaramayacağınız hiçbir şey yok!