00:00
📍Seul

Güney Kore Standart Saati, Güney Kore tarafından kullanılan saattir. Bu sayfada Güney Kore'de saat kaç ve Seul'de saat kaç sorularına yanıt bulabilirsiniz.

Güney Kore Hangi Saat Diliminde Yer Alır?

Güney Kore, Kore Standart Zamanı (KST) kullanır. UTC+9 saat dilimine denk gelen bu zaman dilimi yıl boyunca sabit olarak kullanmaktadır. Yani Güney Kore ve yaz saati uygulaması yapmaz. Bu nedenle, yılın her döneminde aynı saat diliminde kalır.

Güney Kore Türkiye Saat Farkı Kaç?

Güney Kore saati ile Türkiye saati arasında 6 saatlik bir fark vardır. Türkiye gibi, Güney Kore'nin de sabit bir saat dilimi kullanması nedeniyle, Güney Kore saati her zaman Türkiye saatinden 6 saat ileridedir.

Güney Kore ile Aynı Zaman Diliminde Bulunan Ülkeler

Güney Kore ile aynı saat dilimini kullanan ülkeler arasında Japonya, Endonezya'nın bazı bölgeleri ve Doğu Timor gibi ülkeler yer alır.

Güney Kore ile Saat Farkı Olan Ülkeler Hangileridir?

Güney Kore'nin UTC+9 zaman dilimini kullanmayan ülkelerle arasında saat farkı söz konusudur. Örneğin, İngiltere (UTC+0/GMT) ile arasında, yaz saati uygulaması olmadığında, 9 saatlik bir fark vardır.

Güney Kore Gündüzken Geceyi Yaşayan Ülkeler Hangileridir?

Amerika ve Kanada gibi ülkeler arasında Güney Kore ile büyük bir saat farkı bulunmaktadır. Örneğin, Amerika'nın doğu kıyısı (UTC-5/EST) ile Güney Kore arasında 14 saatlik bir fark bulunur. Bu ülkelerde gece yaşanırken Güney Kore gündüz saatlerini yaşamaktadır.